ՄԻՋԳԵՐԱՏԵՍՉԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԽՈՒՄԲ ՍՏԵՂԾԵԼՈՒ ԵՎ ԴՐԱ ԿԱԶՄԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի 2-րդ և 4.1-ին մասերով՝
1. Ստեղծել միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ (այսուհետ` միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ) «Աջակցություն Հայաստանում և Վրաստանում տնտեսական միջանցքի զարգացմանը՝ Հայաստանի և Վրաստանի միջև առևտրի և մրցունակության բարձրացման, սահմանային անցակետերի արդիականացման և համատեղ հսկողության իրականացման համար» ծրագրի իրականացման շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև համատեղ օգտագործման ցամաքային մաքսային անցման կետերի պլանավորման, նախագծման, շահագործման և մշտադիտարկման աշխատանքներին աջակցելու նպատակով և հաստատել դրա կազմը` համաձայն հավելվածի:
2. Միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավարին՝
1) ապահովել հանդիպումներն ըստ սույն որոշման 1-ին կետում նշված ծրագրի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքներից բխող անհրաժեշտության.
2) ապահովել համապատասխան ոլորտի մասնագետների կամ ներկայացուցիչների ներգրավումը սույն որոշման 1-ին կետում նշված ծրագրի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքների կատարման գործընթացում՝ ըստ անհրաժեշտության: